Zasedací místnosti

Audiovizuální techniku naleznete v zasedacích místnostech většiny společností, často se však stává, že nákladná technika zůstává bez využití, protože ji zaměstnanci neumí nebo nechtějí používat z důvodu zvýšených nároků kladených na obsluhu nebo nevhodně zvoleného vybavení, které nevyhovuje potřebám moderní prezentace. V případě, že se chystáte zařizovat zasedací místnost audio a video prezentační technikou, neváhejte se na nás obrátit. Při využití řídícího systému nebudete muset používat několik dálkových ovladačů, ale veškeré funkce můžete volit pouze dotykem prstu na přehledném dotykovém displeji.

Dotykový display je centrální část umožňující uživateli kontrolu nad veškerou technikou, jednoduše, rychle a z jednoho místa. Displeje jsou provedeny v několika variantách tak aby uspokojily požadavky jakéhokoliv uživatele a jsou plně programovatelné včetně grafického vzhledu. Kromě bezdrátové verze určené pro přenášení v rámci místnosti se vyrábějí také v provedení pro položení na stůl nebo pevnou montáž na zeď a stůl. Samozřejmostí je několik velikostí panelů s úhlopříčkou obrazovky od 3,5“ až po 19“ a výběr z několika typů materiálů, z nichž velmi populární jsou panely vyrobené z kombinace ušlechtilé broušené nerez oceli a dřeva nebo plastu.

Kromě standardního vybavení AV technikou pro naše klienty nejčastěji řešíme začlenění integrovaného ovládání do nových nebo již stávajících zasedacích místností. Řídící systém není pouze multifunkční dálkové ovládání, ale vztahuje do sebe kromě standardní audio a video techniky, jakou je nejčastěji projektor, plátno a ozvučení, hlavně ostatní prvky v místnosti a navíc přidává vlastní inteligenci, která usnadňuje následnou prezentaci. Mezi nejčastěji integrované technologie patří zejména zobrazovací zařízení, ozvučení, distribuce audia a videa, videokonferenční a záznamová zařízení, dále pak samozřejmě osvětlení v místnosti, stínící technika, regulace vzduchotechniky nebo klimatizace.

Ukázky použití

V praxi pak ovládání může vypadat i tak, že prezentující pouze vybere na úvodní obrazovce tlačítko s nápisem „Projekce z notebooku“ a řídící systém připraví veškerou techniku s návazností na další vlivy prostředí. Systém zapne projektor a přepne jej na správný vstup, stáhne plátno, upraví světelné podmínky v místnosti pro projekci, v případě potřeby zatáhne žaluzie apod. Po ukončení prezentace následně uživatel stiskne tlačítko „Konec prezentace“ a systém místnost uvede do původního stavu (vypne projektor a veškerou další AV techniku, zatáhne plátno, upraví osvětlení a zatemnění a po dochlazení projektoru odpojí přívod napájení techniky apod.). Samozřejmě veškeré podrobné funkce pro nastavení techniky jsou stále k dispozici pod dalšími volbami a dnes je již zcela běžná vzdálená správa systému, takže Váš IT specialista má kdykoliv přehled o stavu techniky.

Naše společnost při návrhu vybavení místnosti zohlední veškeré požadavky investora a začlení je do finálního řešení zpracovaného klientovi na míru. Kromě řídícího systému Vám rádi navrhneme kompletní vybavení místnosti AV technikou zahrnující projekční a zobrazovací techniku, signál management, projekční plochy, interaktivní panely a plochy pro interaktivní prezentaci, ozvučení, videokonferenční a komunikační zařízení, záznam zvuku, ozvučení a vybavení inteligentními rozvody silnoproudu.V případě rozsáhlejších zakázek je samozřejmostí zpracování projektové dokumentace vycházející z komunikace s architektem, stavební firmou a případnými dalšími profesemi jako jsou firmy dodávající nábytek, stínící techniku, osvětlení, vzduchotechniku a podobně. V průběhu realizace je samozřejmostí koordinace všech řemesel, stavební dozor nad realizovanou části zakázky a následný záruční a pozáruční servis včetně servisní smlouvou garantovaných výjezdů již do dvou hodin.

Simple Control for Everyone
Orange controls