Školy

V současné době má již prezentační technika své nedílné místo také ve školství. Jen těžko si lze představit vzdělávací zařízení, které nevyužívá moderní technologie jako jsou např. projektory, vizualizery, interaktivní tabule nebo ozvučení. Ovládání těchto přístrojů pak pro přednášejícího, s ohledem na množství učeben a školících sálů ve kterých může za jediný den přednášet, nebývá jednoduché a příprava vybavení před hodinou zabere mnoho času, který by měl být využit především k výuce.

Jednou z ověřených možnosti jak zjednodušit a zkrátit přípravu techniky a usnadnit její obsluhu je využití řídících systémů ve školství. Mnoho našich klientů z řad vzdělávacích institucí dnes využívá řídící systémy ve svých posluchárnách a učebnách. Tím je jejich výuka efektivnější a nainstalovaná technika se využívá v plném rozsahu jejich možností. V praxi je pak ovládání realizováno pomoci dotykového panelu, který zastupuje funkci mnoha dálkových ovladačů. Pomocí přehledného grafického rozhraní už každý vyučující snadno připraví techniku k přednášce. Další výhodou těchto systému je kromě intuitivního ovládáni, také možnost využití jednotného uživatelského rozhraní v rámci celé školy a to i v případě, kdy každá učebna využívá technologie různých výrobců.

Dotykový display je centrální část umožňující uživateli kontrolu nad veškerou technikou, jednoduše, rychle a z jednoho místa. Displeje jsou provedeny v několika variantách tak aby uspokojily požadavky každého uživatele a jsou plně programovatelné včetně grafického vzhledu. Kromě bezdrátové verze určené pro přenášení v rámci učebny nebo sálu se vyrábějí také v provedení pro položení na stůl nebo pevnou montáž na zeď a do katedry. Samozřejmostí je několik velikostí panelů s úhlopříčkou obrazovky od 3,5“ až po 19“ provedených v různých designech.

 

Ukázky použití

Kromě standardního vybavení AV technikou nejčastěji řešíme začlenění integrovaného ovládání do nových nebo již stávajících školících místností. Řídící systém není pouze multifunkční dálkové ovládání, ale zajišťuje také řízení ostatních prvků v místnosti a navíc přidává vlastní inteligenci. Mezi nejčastěji integrované technologie patří zejména zobrazovací zařízení, ozvučení, distribuce audia a videa, videokonferenční a záznamová zařízení, dále pak samozřejmě osvětlení, stínící technika, regulace vzduchotechniky nebo klimatizace a mnoho dalších.

Při návrhu vybavení zohledníme veškeré požadavky investora a začleníme je do finálního řešení. Kromě řídícího systému navrhneme kompletní vybavení místnosti projekční a zobrazovací techniku, signál management, projekční plochy, interaktivní panely a plochy pro interaktivní prezentaci a vizualizéry, ozvučení, videokonferenční a komunikační zařízení, záznam zvuku, ozvučení a vybavení inteligentními rozvody silnoproudu.V případě rozsáhlejších zakázek je samozřejmostí zpracování projektové dokumentace a koordinace všech zúčastněných profesí.

Simple Control for Everyone
Orange controls