Expozice

V dnešní době digitálních a interaktivních technologií se stále více zřizovatelů z řad muzeí, expozic, informačních center, galerií, výstav a podobných kulturních zařízení snaží zaujmout a přilákat návštěvníky a zanechat v nich co nejhlubší zážitek začleněním moderních technologií. Jednou z podmínek pro vytvoření zajímavé a funkční expozice je technicky dobře zvládnuté řešení expozice a jednoduchá obsluha pro personál.

U rozsáhlejších expozic se začíná zpracováním projektu, při jehož návrhu je nutná kooperace investora, architekta, tvůrců expozice a většinou i stavební firmy a ostatních profesí aby všechny technologie byly vhodně navrženy s ohledem na prostředí, kapacitu výstavních prostorů a druh expozice. Správným zpracováním projektu si investor zajistí, že užitá technika bude navržena přesně dle požadavků se zohledněním všech faktorů a expozice bude veřejností pozitivně hodnocena.

Pro většinu expozic kromě návrhu vhodného audio a video vybavení navrhujeme také řídící systém, který zajišťuje bezproblémový chod celého programu a ve většině případů investorovi ušetří nemalé prostředky při následném provozu. Díky řídícímu systému je následně ovládání expozice velmi jednoduché a obsluha nemusí procházet náročným technickým školením, veškeré kroky jsou naprogramované a jejich změna se dá případně provést i vzdáleně pokud je objekt napojen na internet. Ovládání následně probíhá z přehledného dotykového displeje, klávesnice, počítače nebo prostřednictvím web rozhraní. Další z výhod integrace řídícího systému jsou nemalé úspory na provozu expozice. Systém v případě absence návštěvníku může přecházet do úsporného režimu a tím významně snížit energetické nároky objektu, zvýšit životnost používané techniky a spotřebního materiálu jako jsou například lampy do projektorů apod.


Ukázky použití

Výhody využití řídícího systému:

  • jednoduchá obsluha bez nutnosti náročného školení
  • centrální ovládání z jednoho místa
  • veškerá technika skrytá před zraky návštěvníků
  • plně automatický chod expozice
  • výrazná úspora provozních nákladů
  • vzdálený přístup pro případný servis a dohled

 

Dotykový display je centrální část umožňující uživateli kontrolu nad veškerou technikou v expozici jednoduše, rychle a z jednoho místa. Displeje jsou provedeny v několika variantách tak aby uspokojily požadavky jakéhokoliv uživatele a jsou plně programovatelné včetně grafického vzhledu. Kromě bezdrátové verze určené pro přenášení v rámci místností se vyrábějí také v provedení pro položení na stůl nebo pevnou montáž na zeď a do stolu. Samozřejmostí je několik velikostí panelů s úhlopříčkou obrazovky od 3,5“ až po 19“ provedených v různých designech.

Simple Control for Everyone
Orange controls