Rezidence

V dnešní době spěchu si člověk začíná cenit pohodlí víc než kdy jindy a tak automatizované systémy pronikají větší měrou i do domácností, kde se starají o pohodlí a bezpečí obyvatel. Domy kde má elektronika na starosti veškeré vybavení a automaticky ovládá zařízení si získaly označení SMART HOUSE, chytré bydlení nebo inteligentní domy. V takových domech se řídící systém stará nejen o zábavu, bezpečí a komfort ovládání, ale také zajišťuje úsporu energií, regulaci vytápění, hlídá zavřená okna, ovládá osvětlení, žaluzie, multimedia, domácí kino, ozvučení v celém domě a ostatní prvky, které většina uživatelů musí ovládat jednotlivě a ručně.

Obyvatel má pak možnost pohodlně řídit celý svůj dům z přehledného dotykového displeje, tabletu nebo telefonu a při odjezdu na dovolenou nemusí pročítat manuály, aby si vzpomněl jak se jednotlivé technologie nastavují. Díky domácí automatizaci nejen, že získáte přehled o celém domě, ale ušetříte interiér nevzhledných kabelů, ovladačů a techniky jako jsou prvky domácích kin, zesilovače, reproduktory, protože zařízení mohou být umístěna skrytě a nerušit vzhled a uspořádání místnosti.

Nejčastěji integrované technologie:

 • osvětlení
 • žaluzie
 • elektrické ovládání oken
 • měření a regulace (topení, vzduchotechnika, chlazení apod.)
 • zabezpečovací a protipožární systém
 • kamerový systém
 • domácí vrátný včetně vstupních systémů
 • bazénová technologie vč. dohledu
 • sauna
 • zavlažování
 • ozvučení a audio a video rozvody
 • audio a video technika TV, projektor apod.
 • mediacentra
 • GSM brána
 • meteostanice a s ní spojené funkce

Ukázky použití

Dotykový display je centrální část umožňující uživateli kontrolu nad celým domem jednoduše, rychle a z jednoho místa. Displeje jsou provedeny v několika variantách tak aby uspokojily požadavky každého klienta a jsou plně programovatelné včetně grafického vzhledu. Kromě bezdrátové verze určené pro přenášení v rámci místnosti se vyrábějí také v provedení pro položení na stůl nebo pevnou montáž na zeď. Samozřejmostí je několik velikostí panelů s úhlopříčkou obrazovky od 3,5“ až po 19“ a výběr z několika typů materiálů, z nichž velmi populární jsou panely vyrobené z kombinace ušlechtilé broušené nerez oceli a dřeva nebo plastu.Ovládání je možné také prostřednictvím tabletů, chytrých telefonů a vzdáleně přes internet odkudkoliv ze světa.

Zásluhou řídícího systému není nutné kontrolovat před odjezdem z domu zda jsou spotřebiče vypnuté, nesvítí-li někde světla, nehraje hudba a měnit nastavení vytápění. Uživatel na dotykovém displeji pouze nastaví dobu návratu. Systém zajistí přechod domu do úsporného režimu a před návratem rodiny uvede dům zpět do běžného stavu. Řídící systém domu je většinou napojen na zabezpečovací zařízení, které se automaticky po odjezdu uvede do provozu a může případně simulovat přítomnost obyvatel v domě. Systémy je možné ovládat na dálku přes SMS nebo internet a není tedy problém změnit dobu návratu na dálku. Další možností využití je připojení na elektronického vrátného. Obraz z kamerového systému se díky tomu může přenášet na jakoukoliv televizi nebo na dotykový displeji. Uživatel pak snadno zjistí kdo stojí před vchodem nebo bránou aniž by musel opustit místnost a stiskem tlačítka na displeji návštěvě otevře.

Možnosti řídících systémů jsou ale daleko širší a proto nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám představíme všechny výhody a možnosti integrace. Takto vybavit lze každý objekt a začlenit zařízení mnoha výrobců, nicméně je potřeba připravit elektroinstalaci a další technologie pro řídící systém. Proto je vhodné, když zájemce začne spolupracovat s naší společností dříve, než dokončí stavbu nebo rekonstrukci. Vznikne tak dostatek času zpracovat projektovou dokumentaci a připravit potřebnou kabeláž a techniku ve fázi stavby a předejít tak zbytečným výdajům.

Pro bližší informace navštivte specializované webové stránky www.chytrebydleni.cz

Simple Control for Everyone
Orange controls