ReferenceVila - okr. Benešov

Vila - okr. Benešov

Klient:Vila - okr. Benešov
Název:Vila - okr. Benešov
Rok realizace:2006
Finanční objem:500 000,- Kč

Popis:

Při této realizaci byl systém CUE navržen pro kompletní řízení vily a hlavně zjednodušení obsluhy technologií v domě. Celá koncepce systému se musela přizpůsobit stávajícím možnostem kabelových rozvodů, díky čemuž není do ovládání začleněná AV technika v domě, ale pouze rozvod multizónového ozvučení.

Pro kompletní ovládání domu a ukládání předvoleb uživateli slouží hlavní dotykový panel s úhlopříčkou 12" umístěný v obývacím pokoji. Na hlavní panel navazuje pět samostatných touchscreenů zabudovaných ve zdi, které se starají o jednotlivé části domu. Na podružném panelu si obyvatel, na zobrazeném půdorysu, nastavuje pokojovou teplotu, osvětlení, žaluzie a vybírá hudbu, která bude v přilehlém prostoru hrát. Všechny obrazovky kromě ovládacích funkcí také zobrazují momentální stav domu a upozorňují obyvatele na případné poruchy nebo poplachy.

Do řídícího systému je zde integrováno ovládání silnoproudu (světla, žaluzie), kompletní ovládání vzduchotechniky objektu od firmy Aplika (NORMIK, TIRS), vnitřní bazén včetně regulace teploty a funkce vysoušečů/zvlhčovačů, zabezpečovací systém a multizónové ozvučení jehož server pojme 500GB hudby a je schopen ve čtyřech různých zónách (možnost rožšíření až na 16+16 zón) přehrávat unikátní skladbu.

Popis vybavení:

Řídící systém CUE
Řídící jednotka ipCUE-delta
Dotykový panel s úhlopříčkou 12" touchCUE-L pro centrální řízení celého domu
5x dotykový panel zabudovaný do zdi touchCUE-S/B
Multizónový audioserver pro přehrávání hudby v několika místnostech MOSE 4Z500

Simple Control for Everyone
Orange controls